Autor Wątek: 7-10 września 2017 - Rajd z Białorusinami: "Wszystkie drogi prowadzą do Chełma"  (Przeczytany 1510 razy)

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
W ramach współpracy miasta Chełm z miastem Brześć na Białorusi oraz Grupy Rowerowej ODNOWA - Chełm ze Stowarzyszeniem i Grupą Rowerową RUCZEJOK z Brześcia, organizujemy w dniach 7-10 września 2017 r. kolejną Imprezę rowerową. Tym razem w powiecie chełmskim i mieście Chełm. Będziemy gościli 12 Rowerzystów z Białorusi.

O Imprezie rowerowej, która nas czeka pisał ostatnio Super Tydzień Chełmski w artykule:

Szczegółowy Program Imprezy będzie przedstawiony w ciągu najbliższych dni.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2017, 19:26 wysłana przez Skaut »
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
7-10 września 2017 r. - Rajd z Białorusinami
"Wszystkie drogi prowadzą do Chełma"

ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY: Piotr Czachorowski, Janusz Szust, Czesław Kosowski, Krzysztof Opas, Bogdan Słomiński, Tomasz Stachowski
START: czwartek, 7 września 2017 r. , godz. 10:30
MIEJSCE STARTU: Przejście Graniczne w Sławatyczach
DYSTANS: około 75 km trasą Green Velo
TRASA: Przejście Graniczne w Sławatyczach – Włodawa – Okuninka – Wola Uhruska – Rudka
TEMPO JAZDY: dostosowane do najsłabszego uczestnika
ATRAKCJE NA TRASIE: Włodawa - zwiedzanie zespołu synagogalnego, Jezioro Białe - krótka rekreacja na działce u Janusza Sz. oraz kąpiel w jeziorze
POGODA: https://goo.gl/3zCZd7
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 15:03 wysłana przez Skaut »
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
7-10 września 2017 r. - Rajd z Białorusinami
"Wszystkie drogi prowadzą do Chełma"

PROGRAM RAJDU

7 września 2017

11:00 – 18:00 – przejazd Rowerzystów na rowerach z Przejścia Granicznego w Sławatyczach do Włodawy* - zwiedzanie Zespołu Synagogalnego, następnie przejazd do Okuninki – krótka rekreacja na działce u Janusza Sz. oraz kąpiel w jeziorze Białym, przejazd szlakiem Green Velo do miejscowości Rudka (dystans około 75 km). Rowerzystom będzie towarzyszył samochód techniczny i piloci. (Odpowiedzialni: Zbigniew P., Piotr Cz., Marek O., Janusz Sz.)
(*) – punkt programu będzie realizowany w zależności od czasu przekroczenia granicy przez Rowerzystów z Brześcia.

18:00-19:00 – zakwaterowanie w Świetlicy Środowiskowej w Rudce, odpoczynek i przejazd do Rudy Opalin (dystans około 5 km). W Rudce nocleg będzie na materacach szkolnych w śpiworach. (Odpowiedzialni: Krzysztof O., Janusz W., Tomasz S.)

19:00-20:30 – obiadokolacja przy ognisku u Sołtysa w Przystani Rowerowej. (Odpowiedzialni: Marek D., Krzysztof O., Piotr Cz., Janusz W., Czesław K., Tomasz S.)

20:30 – 22:00 – przejazd do Rudki na nocleg oraz Nocny Rajd rowerowy dla osób chętnych. Kamizelki odblaskowe i oświetlenie obowiązkowe. (Odpowiedzialni: Krzysztof O., Janusz W., Czesław K.)

8 września 2017

7:00 – 8:00 – śniadanie w Świetlicy Środowiskowej w Rudce; pakowanie bagaży na samochód, który odwiezie je do MOSIR-u w Chełmie. (Odpowiedzialni: Tomasz. S., Janusz W., Piotr Cz.)

8:00 – 12:00 – Rajd rowerowy po gminie Ruda Huta trasą: Rudka – Hniszów – Świerże – Żalin – Brzeźno – Żalin – Ruda Huta (dystans około 35 km). Trasa pełna niespodzianek. (Odpowiedzialni: Krzysztof O., Marek D., Piotr Cz., Janusz W., Czesław K.)

12:00 – 12:45 – spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół oraz Wójtem gminy Ruda Huta (Odpowiedzialny: Krzysztof O.)

12:45 – 13:30 – gorący poczęstunek w Zespole Szkół, w Rudzie Hucie (Odpowiedzialny: Krzysztof O.)

13:30 – 15:00 – przejazd do Chełma trasą: Ruda Huta – Karolinów – Stańków – MOSIR w Chełmie (trasa około 20 km) (Odpowiedzialni: Piotr Cz., Krzysztof O., Tomasz S., Janusz W., Czesław K.)

15:00 – 16:30 – obiad w Barze Ambrozja, zakwaterowanie (Odpowiedzialni: Tomasz S., Piotr Cz.)

16:30 – 17:30 – zwiedzanie Podziemi Chełmskich (Odpowiedzialni: Tomasz S., Janusz W., Janusz Sz., Krzysztof O.)

17:30 – 20:00 – przejazd do Parku Wodnego, rekreacja w Chełmskim Aqua Parku (Odpowiedzialni: Tomasz S., Janusz W., Janusz Sz., Krzysztof O.)

20:00  - 22:00 – przejazd do MOSIR-u na nocleg, kolacja - katering (Odpowiedzialni: Tomasz S., Piotr Cz., Janusz Sz.)

9 września 2017

7:30 – 8:00 – śniadanie (katering) w MOSIR, przygotowanie do Rajdu rowerowego (Odpowiedzialni: Tomasz S., Janusz Sz., Piotr Cz.)

8:00 – 14:30 – Rajd trasą: Chełm (MOSIR) – Kopalnia Kredy – Kamień – Kumów Plebański – Wierzchowiny – Depułtycze – Zalew Żółtańce – Pokrówka – Górka Chełmska (dystans około 55 km). (Odpowiedzialni: Piotr Cz., Marek O., Czesław K., Krzysztof O., Tomasz S., Janusz Sz.)
Atrakcje na trasie: Kopalnia Kredy, zabytkowy Kościół, Laboratoria PWSZ, Zalew Żółtańce, Wieża widokowa (dzwonnica); degustacja sernika przy kawie, herbacie, lodach w Kawiarence „Na Górce” (Odpowiedzialni: Piotr Cz., Tomasz S.)
Na prośbę Białorusinów zmianie uległa godzina rozpoczęcia Rajdu sobotniego z 8:00 na 9:00.

14:30 – 18:30 – przejazd do Ambrozji na obiad, czas wolny np.: na odpoczynek, zakupy, przygotowanie do Imprezy Integracyjnej (Odpowiedzialni: Piotr Cz., Tomasz S.)

18:30 – 22:00 – przejazd i uczestnictwo w Imprezie Integracyjnej w Janowie (w Świetlicy Środowiskowej) Rowerzystów z Chełma i Brześcia przy ognisku, muzyce, tańcach, beczce piwa regionalnego i wiejskim jadle, także z myślą o Wegetarianach (Odpowiedzialni: Tomasz S., Zarząd GR ODNOWA)

22:00 – 22:30 – przejazd na nocleg do Chełma (MOSIR) Białorusinów oraz pozostałych uczestników Imprezy Integracyjnej (Odpowiedzialni: Piotr Cz., Czesław K, Tomasz S., Janusz Sz.)

10 września 2017

8:00 – 10:00 – śniadanie (katering) w MOSIR, wykwaterowanie, pakowanie rowerów na przyczepę, pożegnanie Rowerzystów z Brześcia.  (Odpowiedzialni: GR ODNOWA)
10:00 – przejazd busem na Przejście Graniczne do Sławatycz (Odpowiedzialni: Tomasz S., Zarząd GR ODNOWA)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 08:06 wysłana przez Skaut »
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
9 WRZEŚNIA 2017 R. (SOBOTA) GODZ. 19:00
IMPREZA INTEGRACYJNA W JANOWIE (ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA) Z GOŚĆMI, Z BRZEŚCIA
PRZY OGNISKU, MUZYCE, TAŃCACH, BECZCE PIWA I WIEJSKIM JADLE

BĘDZIE RÓŻNORODNOŚĆ DAŃ Z UWZGLĘDNIENIEM WEGETARIAN

KOSZT: 40 ZŁ OD OSOBY
DOJAZD DO JANOWA I POWRÓT O 22:30 DO CHEŁMA - BUSEM LUB AUTOKAREM
MIEJSCE I CZAS WYJAZDU ROWERZYSTÓW: MOSIR godz. 18:30

LISTA ZAREJESTROWANYCH OSÓB:

• Piotr Czachorowski
  • Janusz Szust
  • Krzysztof Opas
  • Tomasz Stachowski
  • Izabela Stachowska
  • Zbigniew Przyborski
  • Marek Orłowski
  • Zbigniew Korzeniewski
  • Wiesław Sławiński
  • Wiesława Senkulska
  • Marek Dyć
  • Adam Marszaluk
  • Czesław Kosowski wraz z kociołkiem i niespodzianką
  • Кузьменчук Михаил
  • Радивонюк Лилия
  • Кузьменчук Дмитрий
  • Киселёв Ростислав
  • Матчук Янек
  • Олейник Иван
  • Кузьменчук Арсений
  • Можейко Валентина
  • Дороткевич Владимир
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, DLATEGO PROSIMY ZGŁASZAĆ SIĘ TELEFONICZNIE DO PIOTRA CZACHOROWSKIEGO LUB DO MNIE, DO NAJBLIŻSZEGO CZWARTKU. W PIĄTEK LISTĘ ZAMYKAMY. MÓJ NR TELEFONU: 515192168
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 11:36 wysłana przez Skaut »
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
Adres Forum Stowarzyszenia RUCZEJOK z Brześcia >>> http://www.rucheek.by/forum/viewthread.php?thread_id=289&rowstart=40
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

jastasz

• Moderator Globalny
  • Zaawansowany użytkownik
Odp: 7-10 września 2017 - Rajd "Wszystkie drogi prowadzą do Chełma"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2017, 19:47 »
Trochę fotek z naszych rajdowych spotkań:
7 IX 2017
8 IX 2017
9 IX 2017
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 23:45 wysłana przez jastasz »

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
Na prośbę Białorusinów zmianie uległa godzina rozpoczęcia Rajdu sobotniego z 8:00 na 9:00.
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

jawo

• Nowy użytkownik
  • *
Wczoraj wieczorem miałem bardzo nieprzyjemną sytuację, która wynikła albo z nieporozumień organizacyjnych, albo z bardzo roszczeniowych oczekiwań jednego z uczestników kolacji.
W związku z tym że, dzisiaj ani jutro nie będę już uczestnikiem tego rajdu, chciałbym prosić o wyjaśnienie tej sytuacji, w szczególności osoby, które były odpowiedzialne za:

9 września 2017
...
20:00  - 22:00 – przejazd do MOSIR-u na nocleg, kolacja - katering (Odpowiedzialni: Tomasz S., Piotr Cz., Janusz Sz.)

Z mojej strony oświadczam że wywiązałem się ze wszystkich moich zobowiązań, ponadto zgodnie z prośbą Piotra, doprowadziłem grupę do wskazanej restauracji, a na prośbę Tomasza, udzieliłem wskazówek jak dojechać z restauracji do Tesco. Pan Jan potwierdził że bez problemu wszyscy co chcieli dotarli do marketu, podczas gdy inni chcieli udać się bezpośrednio do hotelu. Moje próby racjonalnego rozwiązania problemu, zaczekania w restauracji na osoby chce zrobić zakupy w Tesco, co jednocześnie pozwoliłoby mi i Ivanowi dokończyć kolację i opłacić rachunek i wspólne udanie się do hotelu, zostały zakończone głośną awanturą na ulicy, wywołaną przez jednego z uczestników, który ostatecznie z 3 innymi uczestnikami sam pojechał do Tesco.  Ja kilkanaście minut później, po zakończeniu kolacji i opłaceniu rachunku, pozostałe osoby odprowadziłem do hotelu, gdzie dotarliśmy pieszo przed godziną 22. Ponadto ponad pół godziny czekałem, żeby upewnić że osoby, które pojechały do marketu, bezpiecznie wróciły do hotelu.

Tak jak na wstępie proszę o wyjaśnienie tej sytuacji z naszymi Gośćmi, których oczekiwania były rozbieżne i znacznie większe niż rzeczy, do których się zobowiązałem.

Pozdrawiam,
Janusz W.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2017, 12:03 wysłana przez jawo »

Janusz

• Aktywny użytkownik
o co chodzi z tymi rozbieżnościami oczekiwań ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2017, 11:02 wysłana przez Janusz »

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
Jako osoba Koordynująca pobyt naszych gości z Białorusi w Chełmie dziękuję Tobie Janusz (JAWO) za wszelką pomoc, tak jak pisałeś wykraczającą poza wcześniejsze ustalenia.

Pierwotnie nasi goście mieli po Parku Wodnym jeść posiłek dowieziony do MOSIR-u, z którego zrezygnowali wybierając zaproponowaną Restaurację "KOZAK".
Z uwagi na zmęczenie i otrzymany telefon dotyczący nieprzewidzianej sytuacji rodzinnej pozostawiłem gości pod Twoją opieką. Wiem, że w zaistniałej sytuacji nie mogłeś być w dwóch miejscach jednocześnie i na czas, gdyż byłeś sam.
Z góry przepraszam, że do tego zadania nie przewidziałem więcej osób a trudności często się pojawiają, gdy coś dobrego robimy dla innych.
Wspomniana przez Ciebie osoba przekazała mi informację, że wyciąga do Ciebie rękę na zgodę.

Janusz D., jeżeli chcesz znać szczegóły zaistniałej sytuacji to zadzwoń do mnie. Forum nie jest dobrym miejscem na rozwiązywanie nieporozumień między ludźmi. Najlepsza jest rozmowa w cztery oczy lub telefoniczna między tymi osobami.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 08:59 wysłana przez Skaut »
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
VIDEORELACJA KRZYSZTOFA >>> https://youtu.be/MsPo6JfxKFk

POŻEGNANIE GOŚCI Z BIAŁORUSI 10 WRZEŚNIA O GODZ. 12:00 PRZED HOTELEM MOSIR PRZY STADIONIE
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
Był to wspaniały czas Integracji i przygody rowerowej z naszymi gośćmi z Białorusi. Zespołowi współpracującemu ze mną i wszystkim Rowerzystom uczestniczącym w Rajdzie dziękuję. Już za rok czekają nas nowe przygody rowerowe z Cyklistami z Ukrainy oraz Białorusi, ale o tym w nowym sezonie.
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE

Kriss

• Aktywny użytkownik
Oto film z dnia trzeciego
https://youtu.be/uqctYVXgutc
Miłego oglądania.Dziękuję wszystkim za te dni.Hejka

Skaut

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Tomasz
    • GR ODNOWA
Fotorelacja Rostislava >>> FOTO

Rostislav napisał:
Загрузил свои фото, потихоньку монтирую видео.
Фотографии здесь https://photos.ap...FSa5FU6L82
Перешлите, пожалуйста, ссылку нашим польским друзьям.
Путешествие получилось интересным. Хороший маршрут, четкая организация, люди, с которыми хорошо катить и интересно общаться. Понравилось всё. Огромное спасибо нашим польским братьям, "Ручейку" и лично Михаилу Ивановичу за эти дни.
SIŁA I ZDROWIE W ODNOWIE