Autor Wątek: 2020.06.27 Al Camino Pelegrinos  (Przeczytany 219 razy)

czesław

 • Moderator Globalny
 • Zaawansowany użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 296
2020.06.27 Al Camino Pelegrinos
« dnia: Październik 21, 2019, 13:16 »
                               Wielkie Pielgrzymowanie rowerowe 2020 Czerwiec-Lipiec jako kwintesencja wszystkich pielgrzymek
                                                                                                      27.06 do 12.07 2020 r.

     Do przejechania 10 krajów , około 8 tysięcy kilometrów w tym rowerem 1200 km , 7 najwiekszych sanktuariów Europy góry Alpy i Pireneje oraz kilka przełęczy.
Miejsca miliony  pielgrzymów, potwierdzone  objawieniami i uzdrowieniami nie tylko fizycznymi: Sanktuarium Czarnej Madonny Altotting-Niemcy, Sanktuarium Matki Bożej płaczącej La Salette-Francja, Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes-Francja, Hiszpania rowerem -Al Camino(drogaŚw. Jakuba)Katedra Sanktuarium w Santiago De Compostella , Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Fatima-Portugalia, Sanktuarium Matki Narodów Słowiańskich w Mariazel-Austria, Sanktuarium Jasna Góra Częstochowa.
                                                                                                        Program ramowy


Dzień 1 Wyjazd busem z rowerami do Altotting  uczestniczenie w uroczystościach w Gnadenkapelle Czarna Madonna Kapellplatz, katedra czynna całą dobę miasto partnerskie w Polsce Częstochowa.Objazd rowerem jezioro Chiemsee około 50km płaski teren, nocleg na Campingu Rodigries 1 Ubersee na jezioram Chiemsee

Dzień 2 Wyjazd busem  do La Salette, zakwaterowanie na nocleg na Campingu La Virette lub de Valbonais le Plan 900 mnpm koło Grenoble, dojazd rowerami 7 km  do Sanktuarium na wysokość 1820 mnpm

Dzień 3 Poranny udział w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, następnie wyjazd busem do Lourdes nocleg w okolicy w hostelu f1 lub na Campingu Vieux Berger 2 Ruote de Julos 3 gwiazdki objazd rowerami Lourdes.

Dzień 4 Poranny udział w uroczystościach w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes oraz Grota objawień i cudowne źródło Avenue Mgr Theas 1,  Wyjazd rowerami do Saint Juan Pied De Port 140 km  najdłuższy odcinek ale jedziemy cały czas z góry.nocleg na Campingu Municipal przy placu Berri.Zwiedzamy Stare mury obronne Brama Notre dame, Brama francuska, Brama Jackues

Dzień 5 Pobranie paszportu pielgrzyma /kilka Euro/ wraz z pieczątką i godz,7.00 wyjazd rowerami przez przełęcz Ibaneta do Puente La Reina 105 km nocleg na Campingu El Real, lub Camping Urrobi w Pampelunie  przez przełęcz prowadzi francuska droga pielgrzymkowa Al Camino Francese i z  Aragońską drogą pielgrzymkową, stykniemy się w miejscowości Roncesvalles prowincja Nawarra.

Dzień 6 Godz.6.00 Wyjazd rowerami do miejscoowości Najera 102 km nocleg na Campingu El Ruedo

Dzień 7 Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do Burgos 88 km nocleg na Campingu Fuentes Blancas

Dzień 8 Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do miejscowości Sahagun 123 km nocleg na Campingu Pedro Ponce

Dzień 9. Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do Miejscowości Astorga 97 km nocleg w okolicy na Campingu Reino De Leon w Villamejil na rzeką Tuerto

Dzień 10 Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do miejscowości Trabadero 85 km  nocleg w Aubergo parafialnym

Dzień 11 Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do miejscowości Lugo 89 km nocleg w hostelu

Dzień 12 Godz. 6.00 Wyjazd rowerami do Santiago De Compostella 103 km nocleg na Campingu Cancelas

Dzień 13 Udział w uroczystościach w Katedrze Sanktuarium Św Jakuba (Santiago), zdanie paszportu pielgrzyma z pieczątkami z trasy odbiór dyplomu pakowanie rowerów wyjazd do Fatimy Portugalia celebracja modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Roue Joao Paulo II, wyjazd na nocleg na Campingu Candeleda w okolicy  El Gordo  Hiszpania

Dzień 14 6.00 Wyjazd Busem do Madrytu zwiedzanie Madrytu i wyjazd do Barcelony nocleg na Campingu Globo Rojo Carrer Drassenes de Pla 46 Costa Brawa.

Dzień 15 Leżakowanie na plaży zwiedzanie najlepiej rowerem Barcelony Sagrada Famiglia, Katedra Monserat wyjazd wieczorny do Mariazell Austria , .

Dzień 16. 6.00  Przyjazd  busem do Mariazell Austria nocleg w Hostelu lub Campingplatz Erlaufsee nad Jeziorem Erlaufseestrasse 71 rajd rowerowy koło Jeziora , Udział w uroczystościach w Bazylice Matki Narodów Słowiańskich, Benenedictus Platz 1 Kaplica Łaski MB, wieczorny wyjazd do  Polski przez Częstochowę i Jasną Górę  gdzie zakończymy pielgrzymowanie.

Do przejechania rowerem mamy prawie 1200 km do zatwierdzenia Al Camino wystarczy 900 km rowerem  konno lub pieszo jaką powinien pokonać pielgrzym.Droga pielgrzymkowa została uznana przez PE jak najdłuższa i przy dofinansowaniu powstało dużo hoteli pielgrzymkowych w Nawarra,Baskonii, Galicii, Na trasie mamy liczne zabytki kościoły ,Katedry, Zamki, Twierdze,Monastyry i monumenty, oraz niezapomniane widoki niespotykane w innych krajach,
Jest to spore wyzwanie dla pielgrzymów zarówno kondycyjne jak i finansowe .
W naszej opcji samochód wiezie bagaże posiłki przygotowujemy sami i śpimy na campingach co znacznie obniża koszty rowery nie wnosimy po schodach mamy je pod namiotem.

Koszt całości transport osób i bagaży  noclegi świeże pieczywo napoje drobne zakupy około 3000zł.  Ubepieczenie EKUZ i OC oraz NNW indywiduanie. Wstępne zapisy do 15 stycznia 2020, przedpłata 1000zł do 15 luty 2020.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2019, 09:26 wysłana przez czesław »

czesław

 • Moderator Globalny
 • Zaawansowany użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 296
Odp: 2020.06.27 Al Camino Pelegrinos
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2019, 14:34 »
Z uwagi na duże zainteresowanie informuję że zostało jedno miejsce .Osoba która nie boi się wyzwań lubi spać pod namiotem mile widziana.
Trochę informacji o świętych miejscach które odwiedzimy.
Altotting sanktuarium Czarnej Madonny wybudowano po cudzie . Matka przed posągiem MB złożyła ciało córki która się utopiła w rzece Inn. Córka ożyła.
Całe prezbiterium jest obwieszone zdjęciami i dowodami cudów uzdrowień po wypadkach, chorobach i przestępstwach.

la Salette Objawienie MB dwóm pastuszkom 19 września 1846 r. Na miejscu objawień wytrysneło źródło które płynie do dziś na wysokości 1750mnpm sanktuarium prowadzą księża Saletyni. Miliony pielgrzymów i wiele uzdrowień niezwykły ceremoniał dla pielgrzymów.

Lourdes 6 mln pielgrzymów rocznie w tym 80 tys chorych.
W 6 miesięcy 14letnia Bernadetta doświadczyła 18objawień Pięknej Pani z różańcem .
7 tys uzdrowień 67 cudów uznanych przez kościół. Do teraz odwiedziło Lourdes 200mln pielgrzymów.

Santiago de Compostela nazwa od Św Jakuba (Santiago z hiszp.)Starszego jeden z dwunastu Apostołów Jezusa który pielgrzymował i nauczał w Hiszpanii, zamordowany w Judei, ciało przwieziono do Hiszpanii gdzie został pochowany. Odpust zupełny i wiele innych dobrodziejstw.


Fatima i Mariazell opiszę następnym razem.
Sanktuarium w Fatimie miejsce objawień MB trójki dzieciom Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie oraz spektakularny Cud Słońca widziany przez wiele tysięcy osób MB przekazała dzieciom trzy Tajemnice Fatimskie.Kanonizowani.
Sanktuarium w Mariazel wybudowano po objawieniach jakich doznał mnich Magnus Rozbudował do monumentalnych rozmiarów Ludwig Węgierski w 1360 r. Po zwycięstwie nad Turkami. Podczas mszy odpust zupełny dla pielgrzymów.
Zgłoszenie jednej osoby do końca listopada z rowerem w ostateczności do busa bez roweru.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2019, 18:19 wysłana przez czesław »

czesław

 • Moderator Globalny
 • Zaawansowany użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 296
Odp: 2020.06.27 Al Camino Pelegrinos
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2019, 18:21 »
Lista uczestników zamknięta .
Możliwe zapisy na listę rezerwową.